60 TL Üzeri Kargo Bedava

Efsane Kampanya 5.Paket

5 üzerinden 5 0 yorum
(0 yorum)

Stokta Kalan Ürün: 100

190,00 TL 240,00 TL

Ürün Açıklaması

400 Gram Colombian Supremo, 400 Gram Guatemala ve 400 Gram Kenia-AA bir arada. Üstelik aranılan tatlar 240,00 TL yerine 190,00 TL!Özellikler

Colombian Supremo
Kenia-AA
Guatemala

Hazırlanışı

Kahve Presi ile Hazırlama:

1) Öğütme ve Oran: Kahve presinde kahvenizi demlemek için ideal oran 180 ml sıcak suya, 10 gr kahvedir. Kahve presine uygun olarak öğütülmüş çekirdek kahvenizi, kahve presi boyuna uygun miktarda kullanmalısınız;

*8c press için 5 Yemek kaşığı kahve

*4c press için 3 Yemek kaşığı kahve

*3c press için 2 Yemek kaşığı kahve

*1 Yemek kaşığı=10 gr kahve

2) Sıcak su ekleyin: Presinizi yeni kaynamış sıcak su ile doldurun. Kahvenin tamamen presin altına doğru çöktüğünden emin olun.

İPUCU: Kahvenizi, kahve presinde demlerken, kaynamış suyu 2 dakika dinlendirdikten sonra kullanmanız; hem kahvenizin yanmasını önleyecek, hem de daha iyi demlenmesini sağlayacaktır.

3) Demleme: Kahve presinin kapağını , piston yukarıda kalacak şekilde yerleştirin ve kahveyi 4 dakika boyunca demlenmeye bırakın.

4) Bastırma ve Dökme: Demleme pistonunu presin altına değene kadar yavaşça aşağı itin. Afiyet olsun.

Pour Over (V60, Chemex) ile Hazırlama:

1) Oran ve Su: Kahveyi demlemek için kullanacağınız suya ek olarak kağıt filtreyi ıslatmak için bir miktar daha su ekleyin ve kaynatın.

2) Kağıt Filtreyi Islatın: Bu işlem filtre kağıdının yumuşamasını sağlayarak, kağıdın içerdiği tatların kahveye geçişini azaltır.

3) Öğütme: Pour Over için kahvenizi  öğütmelisiniz. (Kahve, toz şekere benzemelidir.) Her 6 oz ( 180ml) sıcak su için 2 yemek kaşığı öğütülmüş kahve kullanın.

4) İlk Dökme: Pour Over kabının yarısına kadar sıcak su doldurun ve sonrasında kahvenin bardağa damlamaya başlaması için 10 saniye bekleyin.

5) Dökmeyi Tamamlayın: Yavaşça sıcak suyun tamamını dökün ve kahvenin tamamının bardağa damıtılmasını bekleyin.

Kahve Makinesi ile Hazırlama: 

1) Öğütme: Koni biçimli filtreler, toz şekeri andıran daha ince çekilmiş kahve kullanır.

2) Doğru Oran: Esperro, kahvenin lezzetinin ortaya çıkması için 180 ml suya 2 yemek kaşığı (10 g) kahve kullanılmasını önerir.

3) Hazırlama: Filtre kahve taze olduğunda güzeldir, tek seferde bitirebileceğiniz kadar hazırlayın. Kahvenin yeniden ısıtılması aromayı yok edebilir.

Buzlu Kahve Hazırlama:

1) Kağıt Filtreyi Islatın: Bu işlem filtre kağıdının yumuşamasını sağlayarak, kağıdın içerdiği tatların kahveye geçişini azaltır.

2) Öğütme: Pour Over için kahvenizi öğütmelisiniz. (Kahve, toz şekere benzemelidir.)  Her 6 oz ( 180ml) sıcak su için 2 yemek kaşığı öğütülmüş kahve kullanın.

3) Doğru Oran: Buzlu kahvenizi hazırlarken eriyecek olan buzları da hesaba katmalısınız. Bu nedenle sıcak suya iki katı ölçü kahve kullanın. (180 ml sıcak suya 4 yemek kaşığı kahve)

4) İlk Dökme: Pour Over kabının yarısına kadar sıcak su doldurun ve sonrasında kahvenin bardağa damlamaya başlaması için 10 saniye bekleyin.

5) Dökmeyi Tamamlayın: Yavaşça sıcak suyun tamamını dökün ve kahvenin tamamının  bardağa damıtılmasını bekleyin.

6) Buzu Ekleyin: Demliğin haznesi yarıya kadar sıcak kahve ile dolmalıdır. Diğer yarısını buz ile tamamlayın. Keyfini çıkarın.

Özellikleri

Boyutları
Ağırlık 1200 Gram

0 yorum mevcut

5 oy ortalaması
0
0
0
0
0
  1. Henüz yorum bulunmamaktadır.

Anasayfa

Ürünler

Hesabım

Sepetim